אפרטהייד 2012

נתחיל מחידה קטנה. בעולם יש כעת שבע מדינות שהחוק בהן אומר להוציא להורג הומוסקסואלים. מה משותף לכל המדינות האלו ?

תשובה- כל השבע הן מדינות מוסלמיות. לא מדינות נחשלות של מרכז אפריקה דוגמת סומליה וזימבבואה, לא מדינות דרום אמריקאיות שוביניסטיות, לא מזרח אירופה הקומוניסטית לשעבר- רק מדינות מוסלמיות. בספטמבר האחרון באיראן תלו- שוב- שלושה אנשים על רקע מעורבותם במשכב זכר. כלפי לסביות החוק האיראני הוא נאור יותר- אותן ניתן להוציא להורג רק לאחר ארבע הרשעות בקשר מיני אסור.

אתם רוצים את זה יותר עדין ונאור? בבקשה! בערב הסעודית בשנת 2010 גבר נידון ל- 500 מלקות וחמש שנות מאסר על משכב זכר. בכל זאת, לא עונש מוות !

אתם רוצים עוד יותר עדין? ברוכים הבאים לירדן, שכנתנו המתונה ובכלל לא דתית. שם בארים של גייז נסגרים באופן שרירותי בידי משטרה בטענות מופרכות שונות. כשבנו של חבר פרלמנט ירדני עשיר ובעל השפעה החליט לצאת מהארון יחד עם מאהבו- חבר נבחרת ג'ודו של ירדן- אחיו ירה לו ברגל ולאחר אשפוזו בבית חולים הוא נאלץ לוותר על חלקו בצוואה וגורש מירדן בבושת פנים. בראיון האח הפצוע אמר " איני מצדיק את אחי, אבל אני מבין אותו. הוא רצה להגן על כבוד המשפחה". במדינת חמאס בעזה, לעומת זאת, יש להומוסקסואל מוצא של כבוד- הוא יכול להפוך לשאהיד ולמות על כבוד המשפחה. אחרת משפחתו צפויה לבושה גדולה. והוא ימות הרי בכל מקרה.

לשיא הנאורות אנו מגיעים בתורכיה- מדינה חילונית במוצהר. פה באמת אין איסור על משכב זכר. רק שרה לענייני נשים קוראת להומוסקסואליות "מחלה" ושר הפנים מכנה אותה "השחתה מוסרית בלתי אנושית". אפשר להמשיך עוד ועוד את הרשימה הזו, אך נדמה שהעיקרון כבר מובן.

העיקרון הוא פשוט. בכל מדינה שיש בה רוב מוסלמי או ערבי שולטת הומופוביה אגרסיבית במיוחד. זה כולל משטרים דתיים, לאומנים חילונים וגם אנשי שמאל. תקוות שהיו אצל חלק מהאנשים סביב "האביב הערבי" התבדו במהרה- המצב רק החמיר. למשל, משטרו של סדאם חוסיין בעיראק לא עסק בלדכא הומוסקסואלים באופן מיוחד. מאז הפלת משטרו מאות גייז במדינה נחטפו עונו ונרצחו בידי מיליציות שונות.

ומה משותף לכל המדינות שהזכרנו חוץ מהיותן מוסלמיות ?

הן כולן מגנות את ישראל כמדינת אפרטהייד ! את המדינה היחידה במזרח התיכון שבה אין כל חוק נגד יחסים הומוסקסואלים, שיש בה חבר פרלמנט מחוץ לארון, שבערים הגדולות שלה יש מרכזים הומולסביים, בהם גם נערכים כל שנה מצעדי גאווה ושבה ראש הממשלה נפגש עם נציגי הקהילה ההומולסבית. נציגי המדינות האלו לא רוצים שהעולם יידע את מצב זכויות האדם אצלם. לא רק זכויות של הומוסקסואלים- גם של נשים ושל מיעוטים דתיים אחרים. כי מישהו עוד עלול לשאול- איך זה שהאנטישמיות, שנאת הנשים והומופוביה מסתדרים כל כך טוב ביחד ?

הוא עוד עלול לחשוב שישראל היא דמוקרטיה יחידה במזרח התיכון.

והכי חמור- הוא עלול להתחיל לקבל זווית שונה בתשובה לשאלה "מדוע באמת אין שלום במזרח התיכון? מי אחראי לזה ? "

הגיע זמן שנשאל את השאלות האלו בקול רם! אני חושש שהן לא נשאלות מספיק, כי גם בחלקים של השמאל החילוני – כמו בחלקים של הימין הדתי – יש אנשים שמעדיפים לא לשאול אותן. יש בשמאל אנשים שמתביישים לחלוק על הקלישאות הרב תרבותיות. "אלו מנהגי התרבות שלהם", " אסור למערביים להכתיב את הערכים שלהם"- זה מה שהם אומרים. זה כמובן לא משנה שבתרבות ערבית ומוסלמית יש מקום של כבוד להומוארוטיקה- כפי שכל מי שקרא את המקור של "אלף לילה ולילה" יודע.

נדמה שגם הימין הדתי מרגיש נבוך לגנות בפה מלא את ההומופוביה המוסלמית ולהשתמש בה ככלי הסברתי. אולי מתוך מחשבה " מה שהתורה מצווה עלינו לעשות איתם זה לא כל כך שונה". ובכן, אולי הגיע זמן להביט בחלק ממצוות התורה במבט פרשני – מוסרי חדש ומקורי. ולו כדי להרגיש שאנו באמת יותר מוסריים מאחמדינג'אד.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • שלומי  On מרץ 21, 2012 at 7:29 am

  מאמר מצויין. אם ש"ס, אגודת ישראל או הבית היהודי (ועוד חברי כנסת הומופובים שהיו מצטרפים לכך) היו מכתיבות את שפת החוק בישראל, היה חוק נגד הומוסקסאליות גם במדינה שלנו.

 • אביעד  On מרץ 21, 2012 at 7:43 am

  הממממ. בתורכיה יש חיים הומואיים תוססים וקהילה פעילה וגאה מחוץ לארון; ושני הציטוטים שהבאת לא שונים במאום מציטוטים שגרתיים לגמרי של ח"כים ושרים דתיים אצלנו.

 • צור  On מרץ 21, 2012 at 7:45 am

  אכן מצוין. אתה משאיר את המאמר רק לקוראי הבלוג, או מוצא דרך נוספת לזיכוי הרבים?
  ולשלומי – אתה כותב "היה חוק נגד הומוסקסואליות גם במדינה שלנו", ושוכח שאתה בעצם צודק: אכן היה חוק נגד הומוסקסואליות גם במדינה שלנו. ולא קבעו אותו לא האגודה ולא ש"ס ולא המפד"ל. אבל גם כשהוא היה, לא היו עונשים גופניים, לא עונשי השפלה ולא עונשי מוות, ולא שום דבר המתקרב למה שנעשה בעולם הערבי-מוסלמי כמתואר ברשומה. העונש שכן בישראל היה לא נאכף. אז למד נא מדרכיו של זאב: בלי דמגוגיה בבקשה.

 • אביעד  On מרץ 21, 2012 at 9:43 am

  צור, מה שאתה אומר זו רק חצי האמת. חוק נגד ההומוסקסואליות כמובן לא נקבע על ידי ש"ס והמפלגות הדתיות, אלא בא אלינו בירושה עם שאר חוקי המנדט; אבל הן התנגדו פעם אחר פעם לביטולו, ולמעשה הוא לא התבטל אלא בגלל "תרגיל" שעשתה להם שולמית אלוני (דרעי אמר מאוחר יותר "נרדמנו בשמירה"). החוק אמנם לא נאכף לעיתים קרובות (בניגוד למיתוס, כן היו הרשעות פה ושם), אבל זה רק הודות למסורת משפטית ליברלית, אותה אחת שהימין והדתיים תוקפים השכם והערב ומשתדלים בכל מחיר לשחוק אותה (ובה בעת מנפנפים בה לנגד עיני העולם בגאווה). אילו השלטון היה בידי אחת המפלגות הדתיות, אתה סבור שהחוק לא היה נאכף? היה נאכף באבוה, עם אותן מלקות כמו בסעודיה, או גרוע מזה. ובמדינת ההלכה שדתיים מתפללים לכינונה שלוש פעמים ביום – איך לדעתך ייראו חייהם של הומוסקסואלים?

 • יוסי  On מרץ 21, 2012 at 12:03 pm

  יש לי שאלה קצת אישית אליך זאב. בתור הומו דתי איך היית מרגיש אם מפלגה כמו שינוי או מרצ היו משתמשים במצב של הומואים דתיים או חרדים בשביל להצדיק קיצוץ בקצבאות ילדים, פינוי התנחלויות או הכתמת ציבור שלם כמפגר ומסוכן? ואיך היית מרגיש אם הם היו מתעלמים לגמרי מדבריהם של להט"בים דתיים שהפוליטיקה הזאת פוגעת בהם ומזיקה למאבקם בתוך הציבור שהם רואים את עצמו כחלק מהם?

  במה שכתבת פה אתה מתעלם לחלוטין מארגונים להט"בים בעולם הערבי והמוסלמי,
  מיחסם לכיבוש הישראלי, לדיקטטורות שונות (שחלקן זוכות לתמיכה אמריקאית וחלקן לאיומי הפצצות מצד אותה מעצמה) ולתהליך השחרור המיני שהם רוצים לקדם. אני ממליץ לך לבקר באתרים של הקבוצות הבאות ולקרוא את מעט הטקסטים באנגלית לפני שתדבר בשמם. למעשה אם היית קורא קצת ממה שיש לפעילות להט"ביות ערביות לומר, היית מבין עד כמה פוגע בהן ניצול ציני של מצבן בשביל לנגח את העולם הערבי ולפאר את ישראל.

  הנה כמה המלצות לשיטוט באינטרנט:
  אלקאווס- הקבוצה הפלסטינית הקווירית http://www.alqaws.org
  אסוואת – נשים פלסטיניות לסביות http://www.aswatgroup.org/
  חלם – קבוצה להט"בית לבנונית http://helem.net

  • ר.בקצה  On מרץ 21, 2012 at 3:11 pm

   נא ספר לקוראים- באיזו מדינה ערבית צועד מצעד גאווה,מתי התחילה המסורת הזו וכמה צועדים השתתפו במצעד?

  • תחיה  On מרץ 21, 2012 at 7:11 pm

   נראה לי שלא הבנת את הכתוב. אין במאמר נסיון "לנגח את העולם הערבי" אלא להצביע על צביעותו. בניגוד לתחושת חלקים בשמאל, מותר לבקר גם את התרבות הערבית, ואין לכך קשר לשאלות הפוליטיות. כשם שמותר וצריך לבקר את תרבות החברה הדתית, בלי קשר לקצבאות או פינויים.

 • zeeviksh  On מרץ 22, 2012 at 4:56 am

  תודה לכל המגיבים
  1. לשלומי ולאביעד- המפלגות הדתיות בארץ לא באמת רוצות לנהל את המדינה. הן צריכות את החילונים בתור "גויים של שבת" ופשוט משחקות חלק מהמשחק. עם ישראל בכללותו אינו מעוניין לקחת חלק בדיכוי אלים של הומואים ולסביות. זה לקח זמן , הצריך מאבק וכו" ועדיין מצריך, אך התוצאה מדברת בעד עצמה.

  2. תחיה כבר ענתה ליוסי באופן עקרוני. רק אוסיף ואומר שאני אכן מכיר את הקבוצות הלהטביות בעולם הערבי והמוסלמי וגם נפגשתי עם נציגיהן, גם במסגרת של פגישה שארגון של גייז דתיים "חברותא" ערך עם גייז מוסלמים.
  http://havruta.org.il/archives/1628

  שהיה מפגש מצוין וגילינו המון מכנה משותף, כולל לאלו בינינו שגרים בישובי יהודה ושומרון- ויש כמה וכמה הומוסקסואלים ולסביות דתיים שגרים שם , יוסי, ואולי המאבק שלך נגד ה"כיבוש" מאד פוגע בהם. בכל מקרה, צדקה תחיה ששמתי דגש רק על הצביעות של אותם משטרים שתוך כדי אלימות קשה המונהגת אצלם כלפי הומולסביים, נשים ומיעוטים אחרים מטיפים לישראל על אפרטהייד. ואם כבר אנו מדברים על זה, ממש לא ברור לי כיצד סיומו של ה"כיבוש" ( נגיד) יגרום לזה שלא יתלו הומואים באיראן?

 • itamars  On מרץ 23, 2012 at 11:00 am

  אהלן,
  לדעתי אתה מכוון את האש למקום הלא נכון. אתה מצביע על הערכים בחברות הערביות : אלימות, פרימיטיביות, רצח, חוסר כיבד האדם – אך בדיווח שלך אין חדש ואין גילוי.
  אתה באמת מאמין שכתבת כאן משהו שאיש שמאל או שונא ישראל לא יודעים? הבאת מידע מסווג מהמוסד שאף אחד לא ידע עליו? כתבת פה דברים שכולם יודעים.

  העובדה שכולם יודעים את הדברים האלה ועדיין משתמשים בהם, מראה שאין הלימה בין המטרות המוצהרות של אויבי ישראל (מבית ומחוץ) לבין מטרותיהן בפועל. ארגונים וגופים רבים פועלים נגד ישראל בדרכים שונות, אחת הדרכים היא האשמות כזב מהסוג שאתה מזכיר – וצריך לזכור שזו טקטיקת לחימה בלבד.

  לכן שביל הקוראים המסכימים עם דבריך, זהו שכנוע המשוכנעים. בשביל אלה התוקפים את ישראל – הם לא רוצים לשמוע…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: